Yeni tc uzantılı alan adları 
esistor  ›  Techno News  ›  internet

Yeni tc uzantılı alan adları

5 Kasım itibaren tc uzantılı alan adları alabiliyoruz.Malum com uzantılar bitmek üzere artık yeni alan adlarına ihtiyaç vardı. bir çok uzantı çıktı ama türkiyeye yönelik olarak tc uzantılı alan adı da artık kullanılabilir durumda TCNET firması tarasından Türk kullanıcılar için tc alan adını hizmete sundu.
Markaların ve kurumların internet ortamında isimlerinin farklı kişilerce alınmasıyla yaşadıkları mağduriyeti gözönünde bulunduran TCNET yönetimi sorumlulukları gereği pazara girdikleri ilk dokuz gün yalnızca Marka Tescil Belgesi olan kurum ve kişilere özel kayıt haftası olarak ayırdıklarını açıkladılar. 19 Kasım 2012 tarihinden itibaren ise bir hafta ‘’ön satış haftası ‘’yaparak Internet dünyasının yenilikçi girişimci camiasına alan adlarını sunacaklar.

‘’.TC’’ uzantılı alan adı kullanan markaların haklarını korumak amaçlı olarak girişimde bulunan TCNET yönetimi, tüketicilerle yaptığı sözleşme gereği herhangi bir itilafta İstanbul Ticaret Odasının kurduğu hakem kurulunun kararlarına uyacak. Diğer uzantılarla ilgili yurt dışı mahkemelerde haklarını arayan marka, kişi ve kurumlar ‘’.TC’’ uzantısında böyle bir sorun yaşamayacak.

3 Aralık 2012 tarihinden itibaren ise ‘’.TC’’ uzantısı isteyen herkesin kullanımına sunulacak.

Şirketin Genel Müdürü ve ortağı olan Ertan Ulutaş; ‘’.TC’’ uzantısını Türkiye’de pazara sunarken hem internet sektörüne kolaylık ve katma değer sağlayacaklarını hemde bu vesile ile yabancı bir yatırımcıyı teknolojisi ile beraber Türkiye’ye getirmekten mutluluk duyduklarını açıkladı.

Alan adı satışının internet ortamında yapılması nedeni ile dünyanın her yerinden yapılabileceğini vurgulayan Ulutaş, Türkiye’de yaptıkları yatırımla daha çok Türk insanına hizmet vermeyi hedeflediklerini belirtti. ‘’.TC’’ uzantısı kurum, kişi ve markalara iletişim ve ulaşımın daha kolaylaşacağı bir internet ortamı sunacak böylece kısa zamanda Türkiye’nin yeni alan adı olacağız dedi.

Ayrıca .gov uzantısının Amerikan devletine ait bir uzantı olduğunu belirten Ulutaş sosyal sorumluluk gereği tüm kamu kurum kuruluşlarına .TC uzantısını ücret almadan vereceklerini açıkladı. Ulutaş, belediyeler ve kamu kuruluşlarıyla bir çok sosyal kampanya yaparak Internet ortamında sorumluluklarımızın bilinci ile bir çok yeni yatırım yapmayı planlıyoruz dedi.

Uygulamaya girecek olan Türk Ticaret Yasası ile bir çok kobi ve şirketin alan adı bulmak için zorluk yaşayacağını belirten Ulutaş, bu firmaların .TC uzantısı ile alan adlarını kolaylıkla bulabileceklerini söyledi. 

Bilgi için: [email protected] Hande Akyar /0533 6852561

Date:2012-11-12 22:34:02  Hit:1100  The update: esistor

Previous news |                  Next news  |