Bing googleden daha iyi olduğunu ispatlıyor! 
esistor  ›  Techno News  ›  internet

Bing googleden daha iyi olduğunu ispatlıyor!

Arama motoru Bing in Google dan daha iyi sonuçlar verdiğini ispat etmek isteyen Microsoft, "Bing It On" adındaki yeni kampanyasını ve web sitesini ortaya çıkardı.

 Bing It On üzerinde yaptığınız aramada Bing ve Google dan aynı anda arama sonuçlarını gösteriyor ve kullanıcılardan beğendikleri sonuç sayfasına oy vermelerini istiyor. Tabi bunu yaparken hangi sayfanın hangi arama motoruna ait olduğunu bilmiyorsunuz.

Microsoft, yayınladığı basın metninde yaptığı bağımsız bir araştırmadan da bahsediyor. Bu araştırma, Bing in Google a "karşılaştırma testlerinde neredeyse 2-1 oranında tercih edildiğini" iddia ediyor. Testlerin "sadece web arama sonuçları bölmesi"ni temel aldığı vurgulanıyor. Yani Bing deki Snapshot, Sosyal Arama; Google ın Knowledge Graph gibi konumların arama sonuçları kullanılmamış.

Microsoft, yakında başlatacağı bir TV reklam kampanyası ile Bing It On u tanıtacak. İlk olarak MTV Video Music Awards da yayınlanacak reklamlara, Microsoft un ABD deki mağazalarında da yer verilecek. Şirket daha sonra yapacağı bir çekilişle içinde Microsoft Surface in de olduğu Microsoft temalı ürünler dağıtmayı planlıyor. Bakalım Microsoft un bu çabası, Bing in kullanım oranını artırmaya yetecek mi...

kaynak chip


Date:2012-09-09 11:35:04  Hit:954  The update: esistor

Previous news |                  Next news  |