AppStore’un yeni fenonemi: Eenek 
esistor  ›  Techno News  ›  Game

AppStore’un yeni fenonemi: Eenek

ABD de yaşayan Türk öğrencinin arkadaşıyla yazdığı oyun, kısa zamanda AppStore un en çok indirilen uygulamalarından biri oldu.


ABD California Üniversitesi nde doktora yaparken, hastanelerde üreyen ölümcül MRSA bakterisinin erken tespitini sağlayan cihaz bulmasıyla adı gündeme gelen 31 yaşındaki İnanç Ortaç, arkadaşı Celal Acarken ile hazırladıkları Eenek adlı oyun, kısa bir süre içersinde en çok indirilen oyunlar arasına girdi.

Orta Doğu Teknik Ünivesitesi Fizik Bölümü mezunu olan California Üniversitesi nde Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü nde doktora çalışmalarına kanser tedavisi alanında devam eden İnan Ortaç, ABD’de yaşayan arkadaşı Celal Acarkan ile birlikte GameOnx adlı oyun şirketini kurdular.

Bir ineğin maceralarını anlatan ve Türkçe inek kelimesinden esinlendikleri ‘Eenek adlı oyunlarını 17 Temmuz da Apple App Store da sunan iki Türk tasarımcısının oyunu, kısa bir süre içerisinde binlerce kullanıcı tarafından cep telefonlarına indirildi.

Eenek (inek) oyunu tuğla kırma oyunlarına farklı bir yaklaşım getiriyor. Oyunun kahramanı Eenek, göbeğinden sektirdiği karpuzla her bölümde değişen tuğlaları kırıyor. Eenek in maceraları bir çiftlikten başlıyor ve sırasıyla sualtı, Ay ve Mars ta devam ediyor.

kaynak ntv

Date:2012-08-22 21:31:00  Hit:1342  The update: esistor

Previous news |                  Next news  |